21 | 03 | 2023

Новини медичної науки і практики

У 2023 році кожна область матиме сучасну мультифункціональну дорослу та дитячу лікарню - Віктор Ляшко

30.08.2021

Міністерство охорони здоров'я у межах програм президента України «Велике Будівництво» та «Здорова Україна» розпочинає процес розбудови великих обласних дорослих та дитячих клінічних лікарень. Беремося за наймасштабніші зміни в сфері охорони здоров'я України за всі роки незалежності. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Детальніше...

Ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19

22.03.2021

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення може бути встановлений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.“Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.

Детальніше...

BioNTech створила альянс з виробництва вакцини від коронавірусу

14.03.2021

Німецька компанія BioNTech, яка розробила першу у світі вакцину від коронавірусу на основі матричної РНК, створила альянс із 13 фірм з метою забезпечити Євросоюз та інші країни необхідною кількістю препарату.

Детальніше...

МОЗ забезпечить можливості для нових видів трансплантації в Україні

10.03.2021

Міністерство охорони здоров'я працює над удосконаленням системи трансплантації в Україні. З цією метою створили окрему робочу групу, що займається питаннями розвитку високотехнологічної медичної допомоги й наразі опрацьовує два проєкти наказів МОЗ. Вони покликані розширити можливості для виконання операцій із трансплантації, а також забезпечити чіткість усіх процесів. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Іващенко.

Детальныше...

МОЗ дозволив до використання в Україні ще одну вакцину проти COVID-19

10.03.2021

Міністерство охорони здоров'я України зареєструвало вакцину CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Іващенко.

Детальныше...

В Японии впервые вырастили тромбоциты в искусственных условиях

23.11.2020

Создание искусственной крови и ее элементов решило бы массу проблем и спасло не одну сотню жизней. И, похоже, что группе исследователей из Японии это удалось. Они смогли в искусственных условиях вырастить клетки крови, которые, ко всему прочему, не вызывают реакцию отторжения.

Детальныше...

Глава української "Біофарма Плазма" заявив про перше в світі завершення клінічних випробувань імуноглобуліну проти COVID-19

16.11.2020

Біофармацевтична компанія "Біофарма Плазма" (Біла Церква, Київська обл.) завершила клінічні випробування препарату від COVID-19 "Біовен" (імуноглобулін) на основі плазми, повідомив керівник і співвласник компанії Костянтин Єфименко в суботу в Facebook.

"Сьогодні триває 18 клінічних досліджень імуноглобуліну в світі..., проте "Біофарма" – перша компанія, яка почала клінічні дослідження, і перша, яка їх завершила. Вчора "Біовен" внесли до протоколу лікування COVID-19", – написав Єфименко, подякувавши МОЗ України за підтримку в проведенні дослідження.

Детальніше...

У Фінляндії вперше у світі змогли передбачити прогресування розсіяного склерозу

14.10.2020

Дослідницька група Університету Турку (Фінляндія) змогла передбачити швидкість прогресування хвороби у пацієнтів з розсіяним склерозом
Детальніше...

Аналіз крові допоможе прогнозувати швидкість прогресування хвороби Паркінсона

03.03.2020

Резюме. У дослідженні ICICLE-PD оцінювали роль біомаркерів запалення та старіння клітин у прогнозуванні перебігу та наслідків хвороби Паркінсона

Детальніше...

Обычный анализ крови поможет выявить склонность к сердечным заболеваниям

03.03.2020

Повышенное содержание некоторых белков в крови человека, выявленное простым анализом, может стать клиническим биомаркером таких заболеваний, как инфаркт миокарда, приступы стенокардии, развитие хронической сердечной недостаточности. К такому выводу пришли ученые из Института биологических наук Университета Ньюкасла в Великобритании на основании широкомасштабного многолетнего исследования, в ходе которого были проанализированы образцы крови более 6600 пациентов. Результаты работы опубликованы в специализированном Journal of the American College of Cardiology, издаваемом некоммерческой медицинской ассоциацией Американский колледж кардиологии.
Риск развития сердечно-сосудистых заболеваний можно предугадать по результатом простого анализа крови, которым выявляется повышенное содержание таких маркеров сердечного неблагополучия, как, например, белок бета-амилоида, отмечается в исследовании.

Детальніше...

Інновація у кардіохірургії: вчені розробили штучний серцевий клапан, що буде “рости” разом з дитиною

03.03.2020

У дитячій лікарні Бостона вчені створили протез серцевого клапана із регульованим діаметром. Клапан можна регулювати без здійснення оперативного втручання, повідомляє наукове видання EurekAlert!.

Детальніше...

У США вчені розробили надточного робота для взяття аналізів крові

25.02.2020

У Ратґерському університеті США створили робота, який може розрізняти та бачити вени під шкірою краще, ніж люди. Ця розробка дослідників може зробити взяття крові у пацієнтів більш безпечним, адже машина виявилася набагато точнішою за людину.

Детальніше...