Травень

• На Днепропетровщине продолжается обновление автопарка службы скорой медпомощи. Автопарк Криворожской станции скорой медпомощи пополнился 22 новыми автомобилями типа В и С. К концу года станция получит еще 3 «скорые».
    детальніше...
  • В этом году автопарк Днепродзержинского станции скорой медпомощи пополнится 14 новыми автомобилями. Сейчас 12 из них уже получено. Ключи от новеньких авто вручил медикам станции первый заместитель губернатора Днепропетровщины Анатолий Крупский.
    детальніше...
  • До Міжнародного Дня матері, який відзначається 11 травня, 06 травня 2014р. відбулася прес-конференція з питань збереження здоров'я матері та дитини за участю головного лікаря КЗ «Дніпропетровський міський пологовий будинок № 1» ДОР» Олени Щербакової, лікаря-психолога Ігоря Шафоростова та вагітних жінок, які очікують поповнення родини.
    На прес-конференції йшлося про роботу програм у закладах охорони здоров'я по збереженню здоров'я матері та дитини, про консультування майбутніх батьків, про післяпологові депресії у породіль, про догляд за новонародженою дитиною.
    детальніше...
  • 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Це свято відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни у професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер. На Дніпропетровщині медичні сестри складають одну з самих чисельних професійних груп в системі охорони здоров’я. Близько 27 тисяч медичних сестер щоденно надають медичну допомогу населенню. Медичні сестри Дніпропетровщини активно долучаються до процесу реалізації програми розвитку сестринства, розширення функцій медичних сестер відповідно до світового досвіду.
    детальніше...
  • З нагоди Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією з 12 травня по 17 травня 2014 року у Дніпропетровській області за ініціативою департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації проведено тижневик.
    У цей період було створено 336 тимчасових пунктів виміру артеріального тиску у місцях масового перебування людей: ринок, торгові центрі, на базі лікувально-профілактичних закладів області. Проводилися подвірні обходи хворих на артеріальну гіпертензію, які за станом здоров'я не змогли звернутися до амбулаторії, підвозилися пацієнти з віддалених пунктів та пацієнти, які самостійно не змогли дістатися до лікувально-профілактичних закладів на обстеження. Під час тижневика було обстежено 59519 осіб, виявлено з патологією 12921 особа (21,7%), проконсультовано 6406 осіб.
    детальніше...
  • Щорічно третя неділя травня світовим товариством відзначається як День пам’яті людей, що померли від СНІДу. У Дніпропетровській області, як і України в цілому, проблема ВІЛ/СНІДу залишається доволі складною. За даними медичної статистики з початку офіційної реєстрації, починаючи з 1987 року і до 2014 року, від хвороб, обумовлених вірусом імунодефіциту людини, в області померло 6296 осіб. На даний час на обліку в лікувально-профілактичних закладах області з приводу ВІЛ-інфекції знаходиться понад 23 тисячі осіб.
    детальніше...
  • 20 травня 2014 року відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки відомому в місті Катеринославі (нині Дніпропетровськ) лікарю - гуманісту, громадському діячу Івану Васильовичу Лешко –Попелю, якому виповнилося 154 роки з дня народження.
    В урочистостях взяли участь учні Дніпропетровського обласного медичного ліцею-інтерната «Дніпро» та студенти Дніпропетровської медичної академії, викладачі.
    детальніше...
  • З нагоди Всесвітнього дня боротьби з гепатитами відбулася прес-конференція за участю завідуючої кафедри інфекційних хвороб, доктора медичних наук, професора Л.Р. Шестакович-Корецької та головного позаштатного спеціаліста з інфекційних хвороб ДОЗ ОДА О.П Шевченко. Учасники прес-конференції розповіли про діагностику, лікування та профілактику вірусних гепатитів. Особливо була привернута увага до профілактичних заходів з попередження зараження гепатитами В,С, Д, що передаються через інфіковану кров та статевим шляхом, про наявність вакцин проти гепатиту В.
    детальніше...
  • 23 мая 2014 года в Днепропетровске состоялся традиционный ежегодный День диабета, который уже в 20-й раз проводит Днепропетровское региональное общество содействия больным с сахарным диабетом.
    детальніше...