Дніпропетровська міська дитяча лікарня №1
Більше фото
До 1949 року медичну допомогу дітям, що проживали в Лівобережній частині Дніпропетровська, надавала дитяча консультація № 5, що входила до складу 9-ї міської лікарні. Вона розміщувалася в 2-х кімнатах в приміщенні заводу ім. Комінтерну.
На підставі рішення міськвиконкому за № 530 від 17 травня 1950 року та наказу відділу охорони
здоров'я за № 283 від 4 грудня 1950 року з'явилася міська дитяча лікарня №1, головним лікарем якої стала Серафима Мойсеївна Ремественська.
20 вересня 1951 року головним лікарем лікарні призначена Чудакова Валентина Опанасівна, яка очолювала лікарню до 1988 року, заслужений лікар України, кавалер ордена Леніна, організатор охорони здоров'я вищої категорії, була беззмінним депутатом міської та обласної Рад депутатів трудящих, головою постійної комісії з охорони здоров'я, охорони материнства та дитинства.
100-ліжкова лікарня складалася з 3 відділень. Виконком АНД району в 1953 році передав нову 2х-кімнатну квартиру філії дитячої консультації. Незабаром в поліклініці м'ясокомбінату відкривається ще одна філія. У 1954 році поліклініка 9-ї міської лікарні виділяє приміщення для 9-ти педіатричних кабінетів. У 1958 році відкривається нове друге поліклінічне відділення для дітей селищ Амур-Чорнозем, Амур-Піски, Мануїлівка, Орджонікідзе. Завідує поліклінікою В.А.Гриценко.
У 1960 році в будівлі готелю колгоспних ринків відкрито стаціонарне відділення на 60 ліжок для дітей із захворюваннями органів дихання. Відділенням завідує Нелла Іванівна Верещак.
З 1951 року стаціонар працював на 175 ліжок, з них 75 ліжок виділялося для інфекційних хворих. Район розростався, в рік народжувалося до 2-х тисяч дітей, відкривалися дитячі дошкільні установи, школи. Рада директорів, головою якої був Яків Петрович Заспенко, виділила гроші, необхідні для проектування типової дитячої лікарні на 120 ліжок. Готує документацію НДІ «Діпромез» (директор А.С.Зінченко, головний інженер проекту М.Б.Кудрявський). 1 червня 1967 року, в День захисту дітей, було відкрито корпус по проспекту Воронцова на 200 стаціонарних місць і поліклініку на 400 відвідувань за зміну. Очолює поліклініку Погребова А.Є.
У 1971 році АНД район ділиться на 2 частини. Діти, що живуть в Індустріальному районі, тепер обслуговуються в 1-й дитячій лікарні. Виконком АНД району виділяє 1-й поверх будинку по вул. Холодильній для поліклінічного відділення № 3 (10 лікарських дільниць), яким завідує лікар Каширіна Н.Г.
У 1978 році в міській поліклініці №1 по вул. С.Ковалевської відкривається дитяча поліклініка на 200 відвідувань у зміну, нею завідує лікар Перець Н.В. Забудовується новий житловий масив «Лівобережний». В одному з нових будинків розміщуються кабінети лікувальної фізкультури, масажу, виховання здорової дитини. Поліклінічним відділенням № 4 на 9 лікарських дільниць завідує лікар Тітова Г.П.
З 1995 року поліклініка обслуговувала селище Воронцовка, масив Сонячний з прилеглими вулицями. Тут проживало 8006 дітей. Для них працювала поліклініка на 600 відвідувань в день, складалася з 11 педіатричних лікарських дільниць. У цій базовій багатопрофільній установі надавали всі види медичної допомоги. Вирішували профілактичні питання, робили всі види щеплень. Шкільно-дошкільним відділом керувала Ася Марківна Гратвол.
У 1988 році лікарню очолив Володимир Іванович Івашина – талановитий організатор, професіонал своєї справи, який зумів в складних економічних умовах придбати для лікарні сучасне обладнання і відкрити філії, провів реконструкцію стаціонару без зупинки діяльності лікарні, було добудовано приміщення рентген-кабінету, молочної кухні, пральні, повністю замінена система водопостачання. Івашина В.І. підтримує, продовжує і примножує славні традиції лікарні.
З моменту відкриття лікарні неоціненну допомогу в питаннях діагностики і лікування робить кафедра педіатрії ДДМА: професор, доктор медичних наук А.Ф.Зеленський, професор, доктор медичних наук О.Л.Переладова. Від часу створення на базі дитячої міської клінічної лікарні № 1 кафедри пропедевтики дитячих захворювань консультують дітей професор, доктор медичних наук Д.Г.Кулініч, професор, доктор медичних наук А.Е.Абатуров, працівники кафедри.
Великий внесок у роботу лікарні, виховання та підвищення кваліфікації середнього медичного персоналу внесли головні сестри лікарні: Л.М Бикова, В.В Гончар, Ю.Л.Удовенко.
В даний час в лікарні функціонують, допомагаючи поліпшити якість лікування та діагностики, консультативно-діагностичне відділення, фізіотерапевтичний кабінет, кабінети масажу та лікувальної фізкультури, кабінети ультразвукової та функціональної діагностики, рентген-кабінет, клініко-діагностична лабораторія, стерилізаційне відділення, приймальне відділення і 5 стаціонарних відділень на 180 ліжок:
- обласне ендокринологічне відділення на 40 місць, становлення і розвиток якого є заслугою лікаря Д.К.Рукавішнікової та обласного дитячого лікаря-ендокринолога Е.І.Білоусової. В даний час відділенням завідує обласний дитячий лікар- ендокринолог Логвинов Дмитро Валентинович;
- обласне гастроентерологічне відділення на 40 ліжок (колишня завідуюча Л.С.Солодовникова), яким зараз завідує обласний дитячий лікар-гастроентеролог Леоненко Наталія Йосипівна;
- відділення кишкових інфекцій на 40 ліжок, яким з 1987 року завідує Ірина Олександрівна Гиріна;
- інфекційне відділення для дітей віком від 0 до 3 років на 30 ліжок. Багато років відділенням завідувала Єрмолаєва О.А., яка тепер є начмедом лікарні. З 2001 року завідує відділенням Наталія Михайлівна Токарєва;
- інфекційне відділення для дітей віком від 3 років (колишня завідуюча відділенням Т.М.Воронцова), яким з 1996 року завідує Надія Миколаївна Либенко.
- Міська дитяча клінічна лікарня №1 завжди була школою передового досвіду, зразковим закладом охорони здоров'я. Працівники лікарні займали і займають почесні місця на міських конкурсах «Кращі за професією», «Краща медсестра».
З дня заснування лікарні дуже багато створено і досягнуто, а найголовніше – збережений, динамічно розвивається і молодіє колектив лікарні, який злагоджено і спокійно працює в складний час змін і з впевненістю дивиться в майбутнє.
Адреса: 49023, м. Дніпро, проспект Мануйлівський,29 А
Телефон: (056) 760-05-93
(056) 760-05-34